Три от клубовете в Пиринско против сливането на двете "Б" групи

08 декември 2011 00:20   13 коментара   16548 прочита
Ив. Близнаков
Ив. Близнаков


Ив. Близнаков

Мотив: 30 000 лв. са много пари, само симитличани поддържат промяната

Три от четирите клуба във втория ешелон от Пиринско се обявиха против сливането на двете "Б" групи. Срещу запазване на настоящото разделение на Запад и Изток са единствено хората в "Септември" /Симитли/. Всеки от отборите вече внесе отговора си в БФС на питането на футболната централа за предпочитанията за бъдещия формат на дивизията, който Изпълкомът ще утвърди догодина напролет.

Проучване сред 20-те участници в "Б" ФГ показа, че мненията са разнопосочни, с преобладаващ процент на онези, които държат на сегашното статукво. Основният мотив на противниците на обединението е свързан с увеличените разходи по пътуванията до далечните дестинации. Поддръжниците на промяната контрират, че ако пътните са проблем за един клуб, мястото му не е в професионалния футбол.

Ръководителите на изненадващия лидер в Западната "Б" ФГ "Пирин" /ГД/, който се очертава като основен кандидат за директна промоция в елита, застанаха на позицията за свиване на бюджета. Обединението ще увеличи разходите, макар и с малко. Коментирахме в УС, че сливането ще утежни и без това тежката ситуация на клубовете. В криза е не само футболът, а цялата държава, и трябва да ограничаваме харчовете. Доста отбори ще го закъсат, защото са си планирали парите до стотинка. Представете си да тръгнем за мачове от Гоце Делчев за Силистра, Добрич, Варна, Поморие колко ще ни струва. БФС е по-добре да помисли за редуциране на надутите такси, които са като воденичен камък за отборите - съдийски, полицейски, глоби за картони, коментира изпълнителният директор на неврокопчани Иван Близнаков.

Подобно становище изказаха и шефовете на аутсайдера "Малеш", който все още не е избегнал угрозата от фалит след загубата в кметските избори на благодетеля Валентин Чиликов. За нас е по-добре ситуацията да не се променя. Дори големите отбори се стремят да свиват бюджетите си, какво остава за по-малките като нас. По груби изчисления обединението ще вдигне разходите с 20-30 000 лева, което на фона на годишната издръжка от 500 000 лв. не изглежда кой знае каква сума. Само че във време на недоимък всеки лев е важен. Затова разточителството не е оправдано поне докато финансовото положение в страната не се пооправи, заяви административният директор на тима от село Микрево Кирил Орманлиев.

Финансово стабилният "Банско" се присъедини към колегите си от "Малеш". Смятаме, че разделеният формат на шампионата е най-удачен. Трябва да направим обаче уговорката, че ако не могат да се съберат достатъчен брой отбори за попълване на двете групи, тогава сливането е неминуемо. За съжаление футболът ни не върви на добре. Приходите от тв права не касаят "Б" група. България е единствената държава в Европа, в която БФС, а не профилигата админстрира първенството. Компромисна формула на съвместно ръководство прилагат само на Скандинавския полуостров. Предложихме мача-празник с "Левски" за купата да не е в сряда, а в почивната събота. Никой не ни обърна внимание, феновете нямаха възможност да дойдат на стадиона в разгара на работния ден и като сложихме чертата, се оказа, че с продадените билети не можем да си покрием дори разходите по организацията на срещата, каза силният човек на стадион "Свети Петър" под Тодорка Красимир Горанов.


Още за: сливане   групи   футбол   Още от: Спорт

Принтирай статия
13 коментара
08 Декември 2011 02:07 | левски
Оценка:
1
 (
7
 гласа)

Поли пак се прави на умен а е смешен.


08 Декември 2011 03:07 | neska fen sum ti
Оценка:
-2
 (
10
 гласа)

айде бе гоЦито нали искате А група.. или да направат и една западна А група, да имате гостуване само до Перник най-далечната точка??


08 Декември 2011 07:26 | ГД-ФЕН
Оценка:
5
 (
9
 гласа)

ПИРИН ГД ГО ИСКАМЕ В А ГРУПА


08 Декември 2011 19:47 | аз
Оценка:
1
 (
5
 гласа)

играйте си у В група като не ви се пътува бе


08 Декември 2011 20:28 | ФЕН НА ПИРИН
Оценка:
5
 (
7
 гласа)

до злобните коментатори за ПИРИН ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ, от нашия край има два отбора футболисти играещи по разни отбори в А група и чужбина . Нас от А група не ни е стах А група ги е страх от нас. Малко са градовете с толко публика като наща


09 Декември 2011 19:16 | Bansko
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Абе стига ти с тая публика вас ви броят в Гоцето 1 за 3 ма знам ви каква ви е публиката ако сте 500 ви пиша 2000 селяци. Добре це помаците от салата идват да ви гледат ако сте само от Гоцето сте МАХ 50 души. Ние поне само Банска публика сме 500 човека и не идват помаци от селата като вас така че не ми се хвали с публиката СЕМКАРИ!


09 Декември 2011 22:16 | ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Банскалия, хората от селата не идват във Банско на мач, защото няма какво да видят. Те разбират от футбол и ходят на мачове в Разлог, а вие повече от 100 човека на мач нямате. Г. Калайджиев на пролет ще ви покаже какъв футболист сте изпуснали, като ви вкара два гола с фланелката на ПИРИН / ГД/. Айде весели празници.


10 Декември 2011 12:47 | банско
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

феновете на банско са толкова многобройни че с една кутия бонбони можеш да ги почерпиш всички


10 Декември 2011 16:30 | Bansko
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Ние сме истински фенове а вие семкари сте сабрали селцата ся се насирате че сте на 1 во място ама ще заваршите на 5 то !!


10 Декември 2011 17:09 | до bansko
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

не знам как най правилно да ти отговоря защото в теб има много злоба и завис която не те оставя на мира преди мача в банско беше същото имаш някакъв страхотен комплес на тема футбол. като сте такива фенове колко бяхте на мача с пирин - 0- добре че на ски състезанията идват външни хора иначе и там няма да ходите . ФЕН НА ПИРИН


11 Декември 2011 18:51 | romper stomper
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Скиорките от Банско да се молят за повече сняг тази зима, а не да се занимават с футбол, защото този спорт/футбол/им е много непозната материя, и другия път елате повечко ултраси като гостувате в Гоце Делчев


12 Декември 2011 21:50 | Bansko
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Бии ПОМАКА ПО ГЛАВАТА БИИ БИИ БИИ дее. а вашта маика помашка


13 Декември 2011 13:42 | do mirizliviq seltak
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

еи миризливез на оборска тор бабе6ки помак вие сте 99 процента помаци бре ПИРИН ВИНАГИ 6ТЕ ИМА ПУБЛИКА А ВИЕ СТЕ 5 ПОМАКА НА ТОВА СЕЛСКО ИГРИ6ТЕ И СИ ГОВОРИТЕ ЗА КОЗИ КРАВИ И ОБОРСКА ТОР НЕ6ТАСНИЗИ СЕЛСКИ АДЕ ДОГОДИНА СЕЛСКОТО ИГРИ6ТЕ НИВА ЗА ГЛУПАЦИ И ОБОРСКА ТОР ДЕПОСЕЛЯНИНО ОТ БАБЕК РАЗВАДНИК НА ПЪЛХОВЕ 6ТЕСТЕ ВИНАГИ И ПРЕДИ И СЕГА СЕЛТАЦИТЕ ГНИЯТ В МИРИЗМА НА ТОР 99% ПОМАЦИ ОТ СЕЛО БАБЕК СТЕ ХАХАХАХАХАХАХААХАХАХАХАХАХАХАХАХ




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар