Треньорът на “Пирин” /ГД/ Д. Соколов: Реферът не даде чиста дузпа за съперниците

01 ноември 2010 00:14   4918 прочита
Димитър Соколов

Старши треньорът на “Пирин” /ГД/ Димитър Соколов изригна срещу своите футболисти след равенството 2:2 на гости на аутсайдера “Ботев” /Кр/. Кюстендилският спец не можеше да си намери място от яд за наивно пропиления аванс от два гола и се закани да преосмисли отношението си към някои от играчите с титулярен статут. Изиграхме перфектни първи 20 минути. После обаче започнахме с келешлъците - петички, мрежички, разхождане по терена. Явно се помислихме за голям отбор, а цяла седмица говоря на момчетата в съблекалнята, че всяко подценяване и отпускане може да е фатално, както се и случи, недоволстваше наставникът, след което потвърди претенциите на домакините към съдията Владимир Вълков за неотсъдена втора дузпа в тяхна полза.

Първият наказателен удар беше измислен. После обаче имаше чисто нарушение на Веско Здравков в нашето вратарско поле срещу нападател на криводолци, което реферът подмина, очевидно защото се чувстваше гузен за предното си погрешно решение. След това съперниците го грабнаха и през втората част обърна свирката. Вината обаче си е изцяло у нас, коментира още Д. Соколов. До 11-та мин. Лазаров и Близнаков завършиха с точни изстрели две бързи контри, но вместо да довършат изпадналия в нокдаун противник, неврокопчани позволиха да се стигне до подялба на точките. В 25-та мин. вратарят Данов намали от бялата точка, а в 53-та мин. Здравков си отбеляза автогол, натиснат в единоборство от Софрониев.

“ПИРИН” /ГД/: Петракиев, Катунчев, Гуцев, Лазаров, Здравков, Спириев, Моллов /89-Тошев/, М. Близнаков, Панайотов, Илиев /85-Хаджиев/, Шишков /57-Маджиров/.