“Тенис клуб Благоевград” спретна 4 турнира по случай 35 г. юбилей на телевизионери

23 септември 2010 00:18   10602 прочита
Кр. Кушев награждава Г. Лишкова

Ръководството на “Тенис клуб Благоевград” организира и проведе три турнира по случай 35-годишния юбилей на РТВЦ - Благоевград. В надпреварата за любители се наложи Косьо Сотиров, който победи на финала Васко Янакиев. Трети се нареди Борис Секулски, а голямата четворка допълни операторът Кирил Бациев. При момичетата до 11 г. първото място спечели Йоана Вучкова, втора е Александра Левунлиева, а трета - Калина Грънчарова. В същата възрастова група сред момчетата крайната победа заслужи Данаил Митов, следван от Димитър Николов и Милен Олев. Състоя се и смесено състезание за участници до 16 г.

В него триумфира Веселин Димитров, а негови подгласници станаха Александър Шлюкарски и Гергана Лишкова. Включиха се над 40 човека поклонници на тениса, а призьорите награди телевизионният коментатор на първата футболна победа на България на световни финали Красимир Кушев. Турнирите се проведоха по усъвършенствана система под вещото съдийство на клубния треньор Йордан Цветанов. Ценно съдействие на организаторите оказа “Булгартабак Холдинг Груп”. След оспорваните битки родителите на младите спортисти почерпиха всички със специално поръчана за случая огромна торта.

Още за: тенис   турнир   К. Сотиров   Още от: Спорт