Суперзвездата М. Жардел размени 3 паса на бос крак в Симитли

15 юли 2010 00:20   4053 прочита
М. Жардел не отказа снимка преди мача на местните малчугани Д. Валентинов, Св. Николов и А. Синяков

Футболистите на Ю. Васев фиксираха трето равенство с елитен съперник

Футболният отбор на “Септември” изпусна победата срещу “Черно море” след късен изравнителен гол в Симитли, където двата тима завършиха 1:1 вчера по обяд. Хиксът бе трети с елитни състави за избраниците на наставника Юри Васев в летните контроли след равенствата с “Миньор” /Пк/ и “Локомотив” /Пд/. Домакините поведоха още в 11-та мин., когато Димиров изведе Цв. Николов отдясно, той хитро елиминира прекия си пазач и сервира топката на Д. Дюлгеров, за когото не бе трудно да вкара с нисък удар от наказателното поле. Три минути по-късно М. Николов подаде на Шопов, който се улиса да лъже пред малкия пеналт и пропусна да удвои.

Варненци отвърнаха с хаотичен натиск, центрирания и фронтален изстрел от фаул на Юруков, попаднал в ръцете на Църваришки в 37-та мин. През втората част жегата натисна играчите, а до по-интересни моменти се стигна едва в последния четвърт час. В 75-та мин. Андреев изскочи сам, но Църваришки го пресрещна навреме и отрази сигурен гол. В 79-та Домакинов изби назад с глава и едва не вкара зад Денчев. 2 минути след това изпълнителният директор на “Септември” Методи Стойнев бе повален на 35 метра от вратата на моряците. Шумантов би коварно и накара Денчев с мъка да отклонява топката в лявата греда.

Скъпо на симитличани излезе волният дрибъл на Шумантов в 88-та мин. Той бе спрян непозволено от гостите, но реферът Ст. Апостолов не видя нарушение, а свири дузпа срещу Тиаго в развилата се контраатака и изгони М. Илиев за втори жълт картон. Тиаго бе точен за 1:1, което Църваришки съхрани в продължението, избивайки фалцов шут на Колев. 150-ината фенове напразно чакаха дебюта на звездата Марио Жардел. Бразилското попълнение на “Черно море” стъпна на терена само за да размени 3 паса на бос крак с резервите на почивката. Ден по-рано “Септември” победи “Пирин 2001” с 4:0 в базата на благоевградчани край с. Покровник. По два гола отбелязаха Лазаров и Кралев.

“СЕПТЕМВРИ”: Църваришки, М. Николов, Тренчев, Самокишев, Томов, Т. Костурков, Караканов, Димиров, Шопов, Д. Дюлгеров, Цв. Николов /Лазаров, М. Илиев, Стойнев, Шумантов, Ралчовски, Кацарски/.

“ЧЕРНО МОРЕ”: Денчев, С. Александров, Ал. Александров, Р. Бачев, Т. Дяков, Маркес, Петков, Адемар, Д. Георгиев, Атанасов, Юруков /Тиаго, Домакинов, Димов, Стоянов, Андреев, Колев, Ратников, Р. Николов/.