Съперникът на “Марек” в плейофите излъчен в скандален мач

21 март 2011 00:14   1705 прочита

Отборът на “Марек” завърши редовния сезон в суперлигата с домакинска победа за протокола срещу “Арда” с 3:0 /26:24, 25:17, 27:25/. Срещата беше без значение за дупничани, докато за гостите поражението означаваше отпадане от следващата фаза на борбата в първата осмица. Наставникът на победителите Найден Найденов даде пълна почивка на топреализатора Тодор Вълчев, в хода на двубоя замени останалите си основни играчи и в третия гейм на площадката от титулярите остана само Георги Елчинов, което изравни силите, но не се оказа достатъчно за обрат.

По скандален начин обаче беше излъчен съперникът на марекчани в плейофите. За да избегнат тима от града на барикадите, волейболистите на “Лукойл Нефтохимик” легнаха на “Левски Волей” и пратиха сините срещу “Марек”, а за свой опонент предпочетоха “Монтана”.

“МАРЕК”: Елчинов-20, Йорданов-17, Стоев-13, Душков-7, Апостолов-4, М. Иванов-2, Божилов-либеро /Г. Гьоргиев, Л. Георгиев, Д. Иванов, Лобутов/.

Още за: волейбол   победа   Н. Найденов   Още от: Спорт