Старшията на "Вихрен" доволен от генералната репетиция за мача с криводолци в Благоевград

28 март 2011 00:20   2923 прочита
Йордан Самоковлийски

Без централните си нападатели санданчани с отлично първо полувреме срещу пловдивското "Юве"

Втора загуба с 1:3 в рамките на 24 часа регистрира санданският “Вихрен”. След проверката в Банско гладиаторите дублираха негативния резултат и срещу “Локомотив” /Пловдив/ у дома. И в събота “зелено-белите излязоха напред с гол на Цветелин Радев преди почивката, за да допуснат пълен обрат след нея. Щабът на гостите заложи на повече резерви през първата част, което видимо изравни силите. Наставникът Йордан Самоковлийски не можеше да използва заради травми и двамата си централни нападатели Александър Русков и Васил Захариев, отстрани изгледа спаринга и контузеният централен бранител Вангел Стоянов.

По същата причина срещу бившия си тим не се пусна и защитникът на пловдивчани Валери Георгиев. Влизането на шестима от титулярите на пловдивското “Юве”след антракта доведе до бързи голове на Патрик Огунсото и новия лидер на тима от “Лаута” Христо Златински. Мартин Станкев нацели напречната греда зад Ставрев в 67-та мин., а македонецът с български паспорт Драги Коцев хладнокръвно фиксира крайния резултат 4 минути по-късно след асистенция на Златински.

Сред многобройния щаб на гостите липсваше почетният президент Христо Бонев, като според близки до черно-белите Зума си е тръгнал от курортния град в знак на несъгласие с назначението на сърбина Бранко Милованович като спортен директор. 38-годишният бивш играч на “Депортиво” /Ла Коруня/ изгледа мача в компанията на собственика Коко Динев, който му е делегирал цялата спортно-техническа власт в клуба. Хареса ми начинът, по който играха момчетата, особено през първата част. Движеха се с лекота, боравеха бързо с топката. След почивката пуснах много от младите футболисти, които са перспективата на “Вихрен”.

Отказахме контролата с “Пирин” заради претрупаната програма и множеството контузени футболисти в отбора. Надявам се да сме готови за мача с намиращия се в подем отбор на “Ботев” /Криводол/ и да го прекършим на терена в Благоевград, заяви Й. Самоковлийски.

"Вихрен": Бахтарлиев, Карадаков, Радев, Дюлгеров, Харизанов, Андреев, Чуркин, Динков, Ю. Иванов, Гущеров, Станкев /Симеонов, Ребреев, Кръстев, Панчев, К. А. Николов, Якимов, Янков/.

"Локомотив": Ставрев, Крачунов, Дойкич, Марчев, Дюранд, Ерош, Коцев, Бариентос, Кики, Абушев, Огунсото /Кавдански, Ю. Бенжалюн, С. Бенжалюн, Златински, Раймонди, Сержиньо/.