Учените с революионно откритие! "Убиват" псориазиса с клетъчна терапия Уникален скандал в чалгата! Емилия за Коко Динев: Някакъв мухльо ме предал! Тежки дни за Деси Слава! Тя огромна си стои вкъщи, Благой вилнее по кръчмите (Фото)
   РегистрацияЗабравена парола

Спортика разпиля Етър за четвърта поредна победа

15 април 2019 11:08   2219 прочита

Отборът на Спортика Благоевград записа убедителна победа с 4:0 при гостуването на Етър Велико Търново, в мач от поредния 14 0 ти кръг на женското футболно първенство. За благоевградчанки това бе четвърти пореден успех, като в последните три победи момичетата на Радослав Креснички вкарат по четири попадения. Мачът можеше да изглежда по друг начин, ако в първите 15 минута Милена Караколева не бе отразила два удара в рамката на пазената от нея врата.

Едва след първия гол дело на Вени Дона Сърбинска гостенките влязоха в мача. В 20 минута Силвия Джалева проби и отправи удар, който бе париран, а при добавката Сърбинска бе точна за 0:1. До почивката най- добрата футболистка на терена Силвия Джалева вкара още две попадения. Първо се разписа в 30 минута, след самостоятелен пробив, а след това бе точна и шест минути по- късно за 0:3.

През втората част, която за Спортика започна без заменената поради контузия Криси Качулска отново мина под диктовката на гостите. Своя хеттрик в 62- та минута оформи Джалева, а нейната партньорка в атака Антонина Шопска направи няколко пропуска пред вратата, за да не си тръгне Спортика с по- гръмка победа от Велико Търново.

С победата Спортика продължава да заема второ място във временното класиране с актив от 29 точки, втори е Енко с 27, а трети ЛП Спортика с 26 и мач по- малко. НСА е лидер с пълен актив от 42 точки, а в следващия кръг Спортика отново гостува, този път на Пълдин в Пловдив.