Симитличани не успяха да спрат серията 6/6 на “Велбъжд”

26 септември 2009 00:12   2828 прочита

Юношите на “Септември” /Сим/ бяха на секунди от изненадата в поредния кръг от регионалната надпревара на старшата възраст, но в крайна сметка не успяха да спрат впечатляващата серия на “Велбъжд”, записал 6-та победа от 6 мача. За измъчения успех с 2:1 се разписа в даденото от съдията продължение дежурният голмайстор на кюстендилци Илиян Чавдаров, който увеличи стрелковата си сметка на 9 попадения от началото на сезона. След сравнително равностойно първо полувреме домакините изведе напред Николай Наков от фаул малко след почивката. Симитличани върнаха интригата 15 минути по-късно и до последно държаха съперника под напрежение. Неслучайно наставникът на победителите Владимир Ангелов призна след двубоя, че това е бил най-трудният тест за отбора му. Вместо в Кюстендил мачът бе изместен на игрището в село Шишковци. Смяната е продиктувана от насрочения за понеделник на стадион “Осогово” двубой между елитните “Пирин” и “Локомотив” /Пд/. Заради него представителният тим на “Велбъжд” се мести за неделния кръг на Югозападната “В” група срещу “Чепинец” на ст. “Странджата” и по тази причина юношите бяха прокудени от съоръжението, за да се запази непокътнато тревното покритие.