Симитличани нанесоха осмата загуба на "Малеш" с коригирания мерник на орлето К. Стоянов

18 февруари 2012 00:20   4274 прочита
Калоян Стоянов

“Септември” /Сим/ спечели с 2:1 комшийския спаринг срещу “Малеш”, игран вчера на терена в село Микрево. До почивката гол не падна, въпреки че не липсваха положения и пред двете врати. Още във 2-та минута юношата на "Милан” Антонио Михайлов изпълни фаул, но Василев спаси. 5 минути по-късно след центриране отдясно Сакаджийски стреля покрай гредата на Ганев.

В средата на първата част микревци пропуснаха най-чистото си положение чрез Юли Колушев. Нападателят стреля от 3 метра с левия крак в ръцете на Ганев, след като бе изведен на чиста позиция от комбинация между Сакаджийски и Атанасов. На два пъти Гущеров от състава на гостите имаше възможност да се разпише, но първо ударът му след атрактива задна ножица в 33-та мин. мина над гредата, а после силният му шут извън пеналта също не улучи целта. След антракта тимът от Симитли вдигна оборотите и резултатът не закъсня.

След като пропусна сам крещу Захари Димитров в 56-та мин., секунди по-късно Калоян Стоянов коригира мерника си. Бившето орле разигра отдясно с Атанас Николов и с прецизен удар по диагонала прати топката в левия ъгъл на мрежата. В 73-та мин. Асен Топузов удвои сам срещу Димитров, въпреки намесата на стража. Малко преди края за фаул на резервата Стоянов Васев срещу Георги Жежев реферът Йордан Воденичаров отсъди дузпа за “Малеш”. Потърпевшият не сгреши от бялата точка, но за обрат нямаше време и осмата загуба стана факт.

"МАЛЕШ": Василев, Кепов, Сандев, Дичев, Бл. Станков, Мицански, Атанасов, Жежев, М. Станков, Колушев, Сакаджийски /Димитров, Дафков, М. Георгиев, К. Николов, Веселински/.

"СЕПТЕМВРИ": Ганев, Илиев, Кацарски, Коемджиев, Попвасилев, Лулейски, Златанов, Балтов, Гущеров, Михайлов, К. Стоянов /Васев, Ат. Николов, Топузов, Лазаров, А. Тренчев, Христов, Байрактарски/.