Шампионът Марек победи Монтана

11 март 2013 19:31   2989 прочита

Отборът на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) победи Монтана (Монтана) с 3:0 (25:18, 25:20, 25:21 ) във втория мач от четвъртфиналите на Купа България при мъжете, който се игра в габровската зала Орловец.

С това Марек стана вторият полуфиналист в надпреварата, като ще има за съперник тима на Нефтохимик 2010 (Бургас), който в първия мач отстрани след петгеймова битка Левски Волей (София).

Въпреки, че на полето бе шампиона на България, ранният час на двубоя може би се отрази негативно на зрителското присъствие и едва 200 фена уважиха мача в зала Орловец. Тимът на Марек, който миналата година отпадна изненадващо именно от Монтана на четвъртфиналите, този път подходи много сериозно и взе очаквана победа. Волейболистите на Дупница взимаха аванс и през трите гйма, като затвориха мача с чиста победа за около 65 минути игра.

Реализатор за Марек стана Тодор Вълчев с 16 точки. Дмитри Бахов добави 12 точки за победата.