25 октомври 2010 00:16   3381 прочита
Цв. Николов
Цв. Николов

Цв. Николов

Футболният отбор на “Септември” най-после спечели първа домакинска победа за сезона, след повече от 2 месеца напразно чакане избраниците на наставника Юри Васев надиграха “Банско” с 1:0 и сложиха край на негативната серия. Единствения гол вкара Цветан Николов в 6-та мин. Пет минути преди да приключи първото полувреме Николай Димиров бе изведен сам срещу вратаря Иван Христов, но не успя да го преодолее. Своите шансове да отбележат имаха и банскалии, но Борислав Хазуров, Георги Калайджиев и Атанас Лясков нямаха ден.

В 70-та мин. тимът на Симитли остана с човек по-малко на терена, след като Н. Димиров извърши нарушение и получи втори жълт картон, а реферът Николай Йорданов го изгони. Численото превъзходство на гостите не им донесе нещо повече от по-осезаемо териториално предимство. Защитата на “Септември” се прегрупираше добре и не допусна повече опасности пред сигурния в този двубой Иван Църваришки.

“СЕПТЕМВРИ”: Църваришки, Самокишев, Ралчовски, Илиев, М. Николов, Лулейски /61-Шумантов/, Караканов, Лазаров /79-Стойнев/, Балтов, Димиров, Цв. Николов /87-К. Николов/.

“БАНСКО”: Христов, Шопов, Крушовски, Топузов /65-Михайлов/, Лясков, Б. Хазуров, Калайджиев /71-Гълъбов/, Кьосов, Петков /69-Павлов/, Зарев, Мирчев.