“Септември” /Сим/ зарадва феновете си с 4 гола, “Тупалка” и скъпи награди

19 октомври 2009 00:20   6710 прочита
Шефът на “Перун” /Кресна/ В. Драчев избра стадиона в Симитли вместо елитен сблъсък по телевизията

Омаломощеният финансово “Пирин” /ГД/ се устреми към зоната на изпадащите

Футболният отбор на “Септември” /Сим/ направи летящ старт на собствения си стадион при професионалистите и победи “Пирин” /ГД/ с 4:1. Освен с резултатна игра, близо 900-те зрители бяха зарадвани със скъпи награди - два плазмени телевизора и DVD от проведената томбола. На полувремето за настроението на феновете се погрижи нашумелият фолкпевец Илиян, който изпълни хита си “Тупалка” и още няколко отбрани свои парчета. Той замени в последния момент колегата си Борис Дали, обявен предварително за гвоздей на развлекателната програма. Извадихме късмет с Илиян, случихме го по пътя на връщане от Гоце Делчев и той прие офертата ни. А на Борис Дали телефонът е изключен, не знаем какво става с него, коментира кметът на Симитли Апостол Апостолов. Първия гол в Западна “Б” група за “Септември” /Сим/ у дома вкара капитанът Васил Кацарски в 11-та мин. След още 10 минути Николай Димиров изведе Атанас Лясков, който покачи на 2:0. Ангел Тошев намали в 27-та мин., а Димитър Мачков и Георги Калайджиев бяха близо до изравняването до края на полувремето. Страхотен шут на Румен Лапантов като по чудо не навести мрежата на Иван Църваришки в 53-мин. В ответната атака Димиров асистира майсторски на Ивайло Лазаров, чийто премерен удар не остави шансове на Ангел Юсев - 3:1. Усърдието на Димиров бе възнаградено в 84-та мин., когато бившият халф на “Пирин” /Бл/ премина няколко неврокопски защитници и оформи крайния резултат. Гостите можеха да отбележат за втори път в 88-та мин., но изстрелът на Кирил Кръстев от фаул се отби от страничната греда. Загубата засили омаломощения финансово гоцеделчевски тим към зоната на изпадащите, а домакините вече могат да дишат по-леко след втората си поредна изразителна победа.