“Септември” подгря феновете за професионален футбол с 30 каси бира и 800 кюфтета

07 август 2009 00:20   11081 прочита
Кметът Ап. Апостолов /вляво/ не пропусна мача

Домакините представиха новите попълнения с 2:1 срещу новака в Югозападна “В” група “Перун”

Новият член на Западна “Б” група “Септември” /Сим/ подгря жадните за професионален футбол свои фенове с 30 каси бира и 800 кюфтета. Бутилките “Пиринско пиво” бяха сложени да се изстудяват под чешмата до административната сграда още преди началото на контролата с “Перун”, която домакините спечелиха с 2:1 на стадиона в Симитли. Спарингът послужи за официално представяне на отбора преди старта на първенството, което избраниците на наставника Спас Стоименов започват с гостуване на “Чавдар” /Етрополе/ утре. “Септември” излезе с титулярите, сред които бяха две от новите попълнения - опитният вратар Лъчезар Сотиров и халфът Атанас Лясков. След почивката на терена се появиха и останалите летни придобивки - Емилиян Младенов, Владислав Шумантов и Цветан Николов. Още в 3-та мин. Александър Башлиев откри резултата с прехвърлящ удар. Той се възползва от несполучлив опит на вратаря Кирил Джиков да овладее центрирана висока топка. Пет минути след началото на второто полувреме Петър Бандев бе съборен в наказателното поле от Николай Георгиев-Фичето и главният рефер Стефан Апостолов свири дузпа. С изпълнението се нагърби Лясков, но ударът му бе избит от Джиков. Малко по-късно Сп. Стоименов пусна десетте си резерви, което позволи на гостите смело да погледнат напред. В 60-та мин. възпитаникът на пиринската школа Йордан Грънчаров бе близо до целта със зрелищна странична ножица. Осем минути по-късно отново той бе изведен в удобна позиция от Григор Григоров и с мощен шут разтърси напречната греда. В 73-та мин. право да изпълнят 11-метров наказателен удар получи и “Перун”, а новото попълнение Емил Драчев майсторски изравни. Крайния резултат оформи Е. Младенов в 76-та мин., когато се оказа най-съобразителен при разбъркване пред вратата на новака в Югозападна “В” група.