С човек повече старшата възраст на “Пирин 2001” се справи с “Берое”

20 октомври 2010 00:16   3059 прочита

Орлетата не играха заради трагичен терен

Талантите от частната школа на Ивайло Андонов “Пирин 2001” записаха втора победа в рамките на 48 часа в двете елитни групи. Класическият успех на 17-годишната формация в Пловдив срещу “Ботев 2002” през уикенда бе последван в началото на седмицата от домакинско 2:1 на старшата възраст срещу “Берое”. Заралии играха близо половин час с човек по-малко за удар без топка на техен футболист. Първото полувреме не предложи кой знае какви емоции на терена. Хората на Ивайло Андонов само веднъж застрашиха вратата на съперника, но стражът Петър Тодоров бе на мястото си след силния шут на Димитър Калайджиев. Драмата се разигра след почивката. Малко след подновяването на играта Георги Ризов прояви най-голяма съобразителност в едно меле в полето на заралии и изведе пиринци напред.

В ответната атака беройци получиха подарък дузпа за спорно нарушение на Михаил Янев срещу противников нападател и изпълнителят Мартин Райков не сгреши от бялата точка. В 61-та мин. главният рефер Людмил Павлов справедливо изгони Цветко Петков и 5 минути по-късно Ризов отново се разписа, донасяйки 3-те точки, с които отборът се реваншира за фиаското 0:4 в предния кръг на Овча купел срещу “Славия”. От 11-те изиграни мача досега “Пирин 2001” събра актив от 11 т. и се отдалечи на пет от зоната на изпадащите. С четири по-малко са съгражданите от елитния “Пирин”, които отложиха двубоя си с аутсайдера “Локомотив” /Сф/ заради трагичното състояние на терена в село Рилци.