С 10 души за псувня и драматичен обрат от 0:2 “Германея” обори слуховете за продаден мач

03 ноември 2009 00:20   4606 прочита
Б. Кръстев
Б. Кръстев

Б. Кръстев

Тандемът Сакаджийски-Ангелов отново проработи в най-решителния момент

Един от шлагерите на първенството в Югозападната “В” група “Германея” надви с 3:2 новака “Бенковски” /Пз/ и обори слуховете за продаден мач. Подозренията, че пазарджиклии ще направят опит да си уредят 3-те точки по втория начин, дойдоха от лагера на лидера “Малеш”, откъдето през седмицата живо се интересуваха за боевата нагласа в тима от Сапарева баня. Отговорът дойде на терена в Бобошево, където курортистите се преместиха да играят домакинските си двубои, след като тревното покритие на техния стадион все още боледува, а президентът на “Марек” Йордан Андреев им забрани да ползват ст. “Бончук” заради влошеното време. Избраниците на Борис Кръстев допуснаха съперникът да поведе с два гола аванс още в началните минути с две балонни центрирания. При последвалия натиск гредата помогна на гостите, преди Румен Ангелов да върне едно попадение в края на полувремето. В 55-та мин. Костадин Джоргов си заработи втори жълт и респективно червен картон за разменени псувни с противников футболист. Макар и в намален състав, сапаревобанчани не се отказаха да гонят победата и в крайна сметка я постигнаха с две прецизни асистенции на Сакаджийски, завършени с точни изстрели на Ангелов и на Чечев. Главният рефер Борислав Колев изгони и играч на “Бенковски” в заключителните минути, когато срещата вече се доиграваше. Дебют за победителите пред съгражданите си записа местният любимец Йордан Бояджиев.