С 10 души и дузина пропуски “Пирин” /Рз/ обърна кюстендилци в инфарктен мач с две лица

27 октомври 2009 00:18   6188 прочита
Иван Стойчев

С 10 души и дузина пропуски хитът в първенството на третия ешелон “Пирин” /Рз/ обърна с 3:2 “Велбъжд” в инфарктен мач с две лица. Четвърт час преди края реферът Ст. Владимиров извади втори жълт картон на капитана на разложани Стоян Райков и го изгони. Финалният домакински щурм все пак доведе до победния гол на Георги Фикиин. Двубоят тръгна по желан начин за момчетата на Иван Стойчев с ранно попадение на Тодор Пандев в 5-та мин. Синдромът на вирнатите носове обаче изигра лоша шега на пиринци, които позволиха на съперника в 30-та мин. да възстанови статуквото чрез Джогански. На почивката наставникът Стойчев се накара здраво на избраниците си и втората част те не оставиха съмнение кой е по-добрият отбор. В 50-та мин. Христо Димиров отново изведе разложани напред. Момчилов за втори път върна гостите в срещата в 60-та мин., но незаслужено на фона на многобройните пропуски на домакините и гредата на Дюлгеров.