Разложани проспаха два гейма срещу габровци, преди да нанесат решителния удар

07 април 2011 00:16   2342 прочита
Св. Гоцев
Св. Гоцев

Св. Гоцев

Играчите на "Пирин-Балканстрой" проспаха два гейма срещу КВК "Габрово", преди да нанесат решителния удар с 3:2 /21:25, 20:25, 25:16, 25:19, 15:5/, с който спечелиха серията с 2:0 и ще спорят за място във финала срещу "Лукойл Нефтохимик". Бургазлии отстраниха също с 2:0 победи "Монтана". Сблъсъците между втория и третия в редовния сезон на суперлигата са на 10, 13 и евентуално на 15 април, ако се стигне до трети двубой, а домакинското предимство е на страната на разложани заради по-предното им класиране.

С по 15 т. най-резултатни за победителите бяха Костадин Гаджанов /8 блока, 1 ас и 50 процента ефективност в атака/ и Валентин Димов /2 блока, 39 на сто ефективност в атака, 50 процента позитивно и 50 процента перфектно посрещане/. Светослав Гоцев записа впечатляващите 9 блока и 56 процента ефективност в атака. Капитанът на съперника Христо Запрянов завърши с 16 т.

Близо два часа бяха необходими на избраниците на Мирослав Живков да преодолеят надъханите домакини, които за по-малко от 50 минути взеха първите две части. Едва тогава гостите, в чийто състав е пълно с национали, се взеха в ръце и наложиха волята си. Габровци не издържаха на темпото, както и в първата среща в Разлог, и в тайбрека съвсем свалиха гарда, след като пиринци дръпнаха с 9:4.

КВК "ГАБРОВО": Запрянов-16, Михов-11, Вулджев-8, Палийски-6, В. Георгиев-8, Кючуков-1, Митев-либеро / Лазаров-5, К. Димитров-4, Хьофелман, Бодуров, Георгиев/.

"ПИРИН-БАЛКАНСТРОЙ": Гаджанов-15, Димов-15, Гоцев-14, Катранджиев-12, Митев-9, Желязков-5, Каракашев-либеро /Пенчев-9, Д. Димитров-1/.