Разложани подцениха габровци и се отърваха на косъм от домакински провал

04 април 2011 00:14   2069 прочита
М. Живков
М. Живков

М. Живков

Волейболистите на “Пирин-Балканстрой” очаквано спечелиха първия четвъртфинален плейоф в суперлигата срещу КВК “Габрово” с 3:1 /27:29, 25:18, 25:18, 25:22/, но победата не дойде никак лесно. Разложани бяха на път да вгорчат деня на привържениците си заради подценяването на съперника, който затвори в своя полза първия гейм и бе близо до успех в четвъртия, което пращаше мача в непредвидим тайбрек. Ако “Пирин” играе така при гостуването си в нашата зала във вторник, ще бием, надъхваше се не без основание президентът на габровци Николай Григоров.

След неуспешното начало избраниците на Мирослав Живков показаха класата си във втората и третата част, когато по идентичен начин прогресивно трупаха преднина в хода на гейма. Следващата порция отпускане позволи на гостуващия тим отново да надигне глава и да поведе с 20:17, преди домакините пак да повишат оборотите и да сложат точка на спора.

Йордан Желязков стана най-резултатният играч за победителите с 14 т. /2 аса и 50 процента ефективност в атака/. 13 т. добави капитанът Благовест Катранджиев /65 процента ефективност в атака, 56 процента позитивно и 31 процента перфектно посрещане/. Вторият двубой между двата състава в зала “Орловец” в града на хумора утре е с начало 18.00 ч. Полуфиналистът се излъчва по системата до 2 победи в 3 мача с домакинско предимство на пиринци, които са по-предно класираният тим в редовния сезон.

“ПИРИН-БАЛКАНСТРОЙ”: Желязков-14, Катранджиев-13, Гоцев-11, Гаджанов-10, Митев-6, Пенчев-3, Каракашев-либеро /Димов-11, Д. Димитров/.

КВК “ГАБРОВО”: В. Георгиев-20, Михов-11, Бодуров-8, Вулджев-6, Палийски-6, Кичуков-2, Запрянов-либеро /К. Димитров-2, И. Георгиев-1, Лазаров-1, Хьофелман/.