Н. Пенчев
Н. Пенчев

Н. Пенчев

Свалиха червените от върха

“Пирин Балканстрой” не издържа срещу големия фаворит за титлата ЦСКА в края и записа първото си поражение за сезона с 2:3 /25:22, 20:25, 26:28, 25:23, 13:15/. Със спечелените два гейма обаче разложани свалиха от върха червените, които по силата на регламента взеха 2 вместо пълния актив от 3 т. Отлични изяви на национала Николай Пенчев в решителните разигравания в първата част дадоха аванс на домакините и хвърлиха в екстаз феновете в зала “Септември”. Гостите изравниха след пробуждането на топреализатора си Филип Майо и направиха драматичен обрат в третия гейм, макар че избраниците на Мирослав Живков водеха на моменти със 7 т.

Два аса на Пенчев и ефектна атака по блокадата на капитана Благовест Катранджиев върнаха пиринци в мача и спорът трябваше да се реши в тайбрека, в който опитът на армейците натежа. В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: УНСС-”Калиакра” 0:3, “Лукойл Нефтохимик”-”Черно море” 3:0, “Монтана”-”Арда” 3:1, “Габрово”-”Славия” 3:0. В подреждането “Пирин Балканстрой” заема 3-то място със 7 г., след “Марек Юнион Ивкони” - 9, и ЦСКА - 8, и пред “Арда”, “Габрово” и “Монтана” - по 6, “Лукойл Нефтохимик”, “Левски Волей”, “Славия” и “Калиакра” - по 3, и “Черно море” и УНСС - с 0 т.

“ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ”: Пенчев-19 /4, 14, 1/, Стойков-19 /0, 17, 2/, Катранджиев-18 /0, 15, 3/, Гаджанов-14 /0, 7, 7/, Митев-8 /1, 4, 3:, Гоцев-7 /1, 6, 0/, Митрев-либеро /Желязков-1 /0, 1, 0/, Филипов, Димов/.

Още за: волейбол   загуба   М. Живков   Още от: Спорт