Разложани изместиха от лидерската позиция големия фаворит ЦСКА

03 януари 2011 00:14   2499 прочита
Николай Пенчев

Волейболистите на “Пирин-Балканстрой” изместиха от лидерската позиция в националната суперлига големия фаворит ЦСКА. До рокадата на върха се стигна след убедителния успех на разложани над “Монтана” с 3:0 /25:22, 25:18, 25:22/ и насрочването на мача на армейците от програмата на ХI кръг за по-късна дата. Победата на новите водачи в подреждането не дойде лесно. В първия и третия гейм съперниците поддържаха интригата до края и само във втората част съпротивата им беше пречупена сравнително безпроблемно.

Благовест Катранджиев стана топреализатор на срещата с 13 точки, с една повече от национала Николай Пенчев. За победените най-резултатен бе Младен Младенов с 11 т. Разложани оглавиха таблицата поне до 9 януари, когато ЦСКА посреща КВК “Габрово”. Ден по-рано “Черно море” домакинства на абсолютния аутсайдер УНСС, а на 7-ми “Каликра” гостува на “Славия”.

Още за: волейбол   победа   Н. Пенчев   Още от: Спорт