17 март 2011 00:16   2275 прочита
М. Живков
М. Живков

М. Живков

Отборът на “Пирин-Балканстрой” свали хегемона във волейболната суперлига ЦСКА от лидерската позиция с успех над КВК “Габрово” с 3:1 /25:18, 25:22, 22:25, 25:23/ в предпоследния кръг от редовния сезон. Развръзката на борбата за първото място преди втората фаза на първенството обаче ще настъпи след изиграванено на отложеното дерби на върха между разложани и армейците в края на следващата седмица. Срещу габровци момчетата на Мирослав Живков направиха генерална репетиция за плейофите, в които почти сигурно ще срещнат същия съперник, ако, разбира се, не хвърлят бомбата с победа над фаворизирания шампион.

Пиринци влязоха устремно в мача с КВК и спокойно затвориха първия гейм. Гостите показаха зъби през втората част, но силите им стигнаха само за поддържане на интригата. Последва отпускане в домакинските редици, което върна новаците в мача. Четвъртият гейм също предложи горещи страсти на площадката, двата отбора сменяха водачеството до средата на частта, след което тимът от Разлог увеличи разликата в своя полза на 21:16. Няколко груби грешки позволиха на габровци да наваксат изоставането до 23:23, преди неудържима атака на най-полезния играч за победителите Йордан Желязков /18 т./ и ас на Костадин Гаджанов да сложат точка на спора, продължил час и половина.

“ПИРИН-БАЛКАНСТРОЙ”: Желязков-18, К. Митев-12, Гаджанов-12, Катранджиев-10, Пенчев-7, Гоцев-7, Каракашев-либеро /Димов-5, Стоянов-1/.

КВК “ГАБРОВО”: В. Георгиев-16, Вулджев-11, Запрянов-9, Михов-7, Палийски-6, Кичуков-2, Ат. Митев-либеро /Димитров, Хьофелман, Ил. Георгиев/.

Още за: волейбол   победа   М. Живков   Още от: Спорт