20 юли 2009 00:06   8061 прочита
Кр. Стоянов
Кр. Стоянов

Кр. Стоянов

Претендент номер 1 за промоция в професионалния футбол от квотата на Югозападната “В” група “Малеш” влезе в игрови предсезонен цикъл с хубава победа 3:1 над колегите си аматьори от “Пирин” /Рз/. С два гола се отличи прогоненият от елитния “Пирин” Красимир Стоянов. Универсалният защитник обмисляше оферта от съседна Гърция, но не остана удовлетворен и избра предложението на микревци. Дебютни минути с тима на Пламен Мицански записа още един от нежеланите футболисти на ст. “Христо Ботев” в Благоевград Лъчезар Дафков, както и дошлият от “Вихрен” талантлив младок Илия Ребреев и таранът от “Перун” Атанас Топалов. Разложани поведоха в 38-та мин. с точна добавка след рикошет на топката в гредата на Виктор Дивизиев, който се разписа и в предната контрола срещу “Локомотив” /Пд/. През втората част обаче от играта на избраниците на Никола Вандов срещу смърфовете нямаше и помен. Късата резервна скамейка и жегата също оказаха негативното си влияние. Свежите смени на “Малеш” дадоха резултат още в 48-та мин. с изравнителното попадение на Кр. Стоянов, който окончателно сложи точка на спора в 75-та мин. Между двата му точни изстрела в 58-та мин. се разписа Марио Бачев. За победителите настоящата седмица се очертава максимално натоварена с проверки - утре с “Несебър”, в четвъртък с “Места” и в събота с “Перун”, след което предстои лагер в Долна баня. Следващият спаринг на пиринци е в сряда с “Добруджа”.