Полицай от Разлог игра за тима от Белица в Благоевград, инструктор по ски начело на футболистите

06 септември 2011 00:20   13279 прочита
"Пирин" вкарваше гол след гол

Орлетата на тандема К. Герганчев/Хр. Войнов събраха 800 фенове на ст. "Христо Ботев" и стреснаха съперниците си в пиринската бундеслига

Новият "Пирин" направи летящ старт с 8:0 в областната група срещу "Рила" /Белица/ и стресна следващите си съперници в пиринската бундеслига. Първата изява на орлетата след фалита събра на стадион "Христо Ботев" близо 800 фенове, колкото не идваха в някои от мачовете в елитния период на клуба. Сред зрителите бе и общинският председател Костадин Хаджигаев, който лобира за премахване наема за ползване на съоръжението от възродения отбор.

Избраниците на треньорския тандем Костадин Герганчев и Христо Войнов, най-възрастният от които е капитанът Манол Занев на 22 г., поднесоха на въодушевената публика голов спектакъл, вещо дирижиран от неудържимия по фланга Борислав Шопов-Гоньо. След негови асистенции паднаха половината от попаденията, самият той също смогна да се разпише веднъж.

Под 8 гола няма премии, мотивира домакините от трибуните Петър Михтарски и призивът му подейства стимулиращо. Първите два гола реализира Костадин Велков, до почивката вкараха още М. Занев и Иво Карамфилов. През втората част точни бяха Шопов, на два пъти резервата Йордан Киров и пак Занев.

Гостите стояха прилично на терена и дадоха всичко от себе си да допуснат колкото се може по-малко голове в мрежата си. Не им се отдаде, но феърплеят им бе впечатляващ. Футболистите от Белица водеше от пейката инструкторът по ски Дарчо Чипев, а в защитата им се открояваше полицаят от РУП - Разлог Атанас Иванов. Главният съдия Ивайло Ганчев ръководи мача безупречно.

"ПИРИН": Богданов, Янчов, Янев, Тренчев, Панчев, Радев, Шопов, Техмеджиев, Велков, М. Занев, Карамфилов /Киров, Хатип, Христов, Златанов, Огнянов/.

"РИЛА": Юрук, Йорданов, Иванов, Мраценков, Праматаров, Кутин, Попов, Шакин, Терзиев, Козларев, М. Газин /Бояджиев, Барабунов, Аврамов, Муст. Газин/.

Още за: ФК Пирин   победа   ФК Рила   Още от: Спорт