Пиринки първи отборно, “Вихрен” с пет индивидуални титли



Пиринци продължиха силната си серия в държавните първенства
Състезателките на “Пирин” /Бл/ спечелиха отборното класиране при момичетата в държавното първенство по плуване за деца до 12-годишна възраст в Пловдив. Благоевградчанки превзеха върха с 307 точки и се превърнаха в един от малкото тимове, успели да задминат родния хегемон “Младост ’91" /Пд/, и то в собствената му база. Сред момчетата пиринци останаха осми със 110 т., което позволи на домакините да оглавят комплексното подреждане с 642,5 т. Следват “Ирис” /472,5/, “Черно море” /451/ и “Пирин” /417/, а другият клуб от Югозапада - “Вихрен” /208/, зае осмо място заради слабото си представяне в женското направление. Санданчани обаче заслужиха 5 индивидуални титли.
Три от тях грабна Християн Янков /на 50 и 100 м бътерфлай и 100 съчетано/, а две - Христо Наков /50 гръб и 50 бруст/, който прибави към тях и сребро на 100 м свободен стил. Виктория Андонова от “Пирин” е втора на 50 и 100 бът. и трета на 50 гр. и 100 съч., сребърни отличия спечели Валентина Бухова /100 и 200 бр./, Ейма Георгиева е втора на 200 гр. и трета на 100 гр., а Невена Царевска се окичи с бронз на 100 бътерфлай. Карето Христина Андонова, В. Андонова, Е. Георгиева, В. Бухова финишира на второ място в щафетата на 4х50 м съчетано и на трето на 4х50 св. стил. “Вихрен”, в състав Хр. Наков, Ангел Арнаудов, Васил Митов, Хр. Янков, заслужи сребро на 4х50 св. стил. В проявата участваха над 350 плувци от 31 клуба.
където бияха на 17 миасто от 40 одбора въпреки че биаха само с 3 деца, което никак не е лесно, но и този успех ниакак се подмина .Небива така всички деца са еднакви в басейна и се друдиат много за да ги има тези резултати.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.