Пиринци изпуснаха питомното в зала “Скаптопара”

28 ноември 2009 00:18   10731 прочита
Николай Тенев

Баскетболистите на “Еделвайс Пирин Академик” пропиляха отличен шанс да запишат първа победа в Младежката лига и загубиха от “Спортист” /Своге/ със 75:83 /18:16, 43:32, 61:62/ в зала “Скаптопара”. Благоевградчани изиграха най-добрите си две четвъртини от началото на сезона и закономерно се оттеглиха на почивката с обнадеждаващ аванс. По-късно обаче изпуснаха питомното главно заради близо два пъти по-малкото упешни борби от съперника. Домакините овладяха 33 отксочили топки, а състезателите на “Спортист” - 62.

Основното оръжие за избраниците на треньора Николай Тенев бе стрелбата зад линията за 3 точки, откъдето поразиха коша 12 пъти, а 7 от успешните опити бяха на Боян Тенев. В следващия мач пиринци гостуват на последния в класирането “Металург”, който също няма победа досега и отстъпва на благоевградския отбор само по точкова разлика.

“ЕДЕЛВАЙС ПИРИН АКАДЕМИК”: Тенев-33, Георгиев-10, Атанасов-12, Михайлов-16, Балабанов /Дивилски-2, Александров-2, Дерменджиев/.

Още за: баскетбол   загуба   Н. Тенев   Още от: Спорт