Пирин влезе отново в коловоза на победата

09 декември 2012 11:10   4645 прочита

Пирин Балканстрой (Разлог) взе трите точки от гостуващия Монтана (Монтана) като го победи с 3:1 (25:15, 25:20, 19:25, 25:19) в мач от деветия кръг в мъжката суперлига на България, изигран пред около 300 зрители в зала "Септември". Домакините бяха безапелационни в първия гейм и до голяма степен благодарение на отличната игра на своя разпределител Добромир Димитров го спечелиха с 25:15.

Освен, че успя добре да използва всичките си нападатели в атака, той записа 2 точки директно от сервис и 2 точки от блокада в тази първа част. Вторият гейм бе по-равностоен. Започна да работи атаката на гостите през центъра, но те започнаха и да допускат повече брак в играта си. Отличната намеса на Ивайло Филипов на блокада също помогна на Пирин постепенно да натрупа преднина и да затвори гейма при 25:20 в своя полза. Блокадата, която до този момент помагаше най-вече на разложани, в третия гейм стана силно оръжие изключително в ръцете на монтанчани.

Нападението на гостите също стана далеч по-ефективно, като диагоналът Александър Горбатков забиваше точка след точка в полето на домакините, а Георги Михов продължи да бъде безпогрешен в атаките си през центъра. Така Монтана контролираше положението на терена през целия гейм и го спечели с 25:19. Момчетата на Мирослав Живков си върнаха инициативата през четвъртата част и преди второто техническо прекъсване поведоха в резултата с 4 точки аванс. Гостите съумяха да стопят изоставането си, но след 20:19 Пирин постигна серия от 5 безответни точки и сложи край на двубоя.

Топреализатор на мача стана диагоналът Йордан Желязков с 20 точки за победителите .Неговият колега Александър Горбатков пък бе най-резултатен за Монтана със 17 точки, а центърът Георги Михов добави 15. Най-високата статистическа оценка обаче бе за плеймейкъра на Пирин Добромир Димитров.