“Пирин” /ГД/ взе първа победа за сезона в мач с двама изгонени

А. Тошев
А. Тошев

А. Тошев

А. Тошев се отпуши с две попадения, М. Близнаков пропуска един двубой

В мач с двама изгонени футболисти “Пирин” /ГД/ надигра у дома “Чавдар” /Етрополе/ с 3:0 и взе първа победа за сезона в Западна “Б” група. Съперниците завършиха срещата с по 10 човека. Първо в 34-та мин. роденият в Гоце Делчев Димитър Пиргов получи втори жълт картон за нарушение срещу Марио Близнаков. Само 4 минути по-късно и М. Близнаков бе предупреден официално втори път и главният съдия Ангел Ангелов го декорира в червено. Наказанието праща острието на пиринци на трибуните за 1 мач. Иначе гостите започнаха със самочуувствие и още в 5-та мин. Мирчев тресна гредата зад Ангел Юсев след удар от дъгата пред наказателното поле. Домакините отвърнаха мигновено с далечен изстрел на Кирил Кръстев от фаул. В 15-та мин. М. Близнаков центрира към Румен Лапантов, който чукна топката към непокрития около точката за изпълнение на дузпи Ангел Тошев и нападателят откри резултата. Тримата изработиха и второто попадение в 28-та мин., когато А. Тошев започна комбинацията, преминала през М. Близнаков и завършена от Р. Лапантов с гол в мрежата на Матев - 2:0. Секунди преди края на първото полувреме Радослав Моллов центрира отдясно и А. Тошев с глава вкара за 3:0. След подновяването на играта пиринци предпочетоха да пазят силите си и умело рушаха играта на “Чавдар”, а опасности пред А. Юсев липсваха.

Още за: ПФК Пирин   победа   футбол   Още от: Спорт