“Пирин” /Бл/ пада, феновете искат оставката на старшията Шенсой

10 август 2009 00:20   9860 прочита
Феновете на “Пирин” /Бл/ изляха гнева си върху Н. Шенсой

3000 видяха безсилието на символичните домакини на стадион “Септември”

“Пирин” /Бл/ изнесе слаб мач и справедливо загуби от “Миньор” /Пк/ с 0:1 на стадион “Септември” в Симитли. Недоволни от играта на своите, феновете влязоха в словесна престрелка със старши треньора Наджи Шенсой и го обвиниха, че е хвърлил бутилка от минерална вода към агитката и е ударил запалянкото Ангел Гюров. Потърпевшият дори обмисля да съди косовския наставник. В богатата история на взаимоотношения между фенове и треньори на благоевградския клуб досега не е имало подобен случай. Няма да оставим нещата така, до последно ще искаме оставката на Шенсой, декларира председателят на пиринските привърженици Константин Капчин. Иначе на терена символичните домакини излязоха видимо притеснени и се разминаха с ранен гол в мрежата на Благой Макенджиев. Още в 9-та мин. доскорошният им съотборник Любомир Витанов отправи силен удар, който благоевградският страж с мъка изби. Отбитата топка овладя ексорлето Атанас Николов, комбинира с Христо Господинов, чието центриране бе засечено с глава от Велимир Иванович, но Макенджиев отново се справи. В 18-та мин. Радослав Анев бе блъснат в гръб в наказателното поле, но вместо исканата дузпа той получи жълт картон за симулация от рефера Ангел Ангелов. Последваха пропуски на Николов и Господинов, а най-близо до гола от “Пирин” беше Даниел Пеев. В самия край на първото полувреме благоевградчани проспаха рейд на Румен Трифонов по лявото крило и последвалото центриране към Горан Янкович, за когото остана да преодолее Макенджиев с премерен шут в левия ъгъл - 1:0. Най-чистото положение след почивката се откри пред Господинов, който красиво се освободи в пеналта в 63-та мин., но не успя очи в очи с вратаря. Пиринци можеха да изравнят в 90-та мин., когато Борис Кондев бе спрян с цената на червен картон от Ивайло Цветков. Заученото изпълнение на фаула завърши с изстрел на Пеев в стената и край на надеждите за точка. Безсилието на зелено-белите изгледаха около 3000 зрители.