Петима гимнастици от Благоевград взеха купа в Нови Сад с националния отбор за подрастващи

18 ноември 2009 00:10   7445 прочита

Петима състезатели на ГК “Л. Солачки” /Бл/ /на снимката/ бяха част от националния отбор на България и спечелиха първото място в международния турнир по спортна гимнастика за подрастващи DKTM Cup 2009 в Нови Сад /Сър/. Крайното класиране бе формирано от сбора точки на най-добрите представители на всяка страна в многобоя в отделните възрастови групи. До 10 г. от благоевградчани участваха Дейвид Кръстев, който е 6-и, Мартин Мишев /8-и/ и Райчо Димитров /10-и/, а до 12 г. - Иван Цеков /5-и/ и Димитър Бърдарски /11-и/.

Петима гимнастици в държавния тим, предвождан от русенския специалист Димитър Митев, имаше и ЦСКА, останалите школи бяха с по-малко. Водач на българската група в Сърбия беше секретарят на федерацията Красимир Дунев, вицешампион на висилка от олимпийските игри в Атланта-96. Заедно с надеждите на “Л. Солачки” в западната ни съседка пътува и клубният президент и треньор Антон Гръчки. Непосредствено зад България в крайното подреждане се наредиха Румъния и Сърбия, а в турнира участваха още Словения и Македония.

Още за: гимнастика   турнир   Сърбия   Още от: Спорт