“Перун” вкара 6 безответни гола на радомирци пред 400 фенове в Кресна

14 септември 2010 00:18   10861 прочита
Дори и Кр. Трайков призна, че не е очаквал такъв разгром, въпреки вярата в победата на “Перун”

“Перун” разгроми “Струмска слава” с 6:0 пред 400 ентусиазирани фенове на стадиона в Кресна. Началото на мача не подсказваше подобно развитие. Домакините владееха инициативата, но успяха да открият резултата едва в 35-та мин., когато Петър Карачоров с остър шут проплъзна топката през ръцете на вратаря Тачков. Близо до гола бяха още Йордан Грънчаров, Атанас Топалов и Венци Стоянов. Отсреща Лъчезар Сотиров бе обезпокоен за първи път чак в 20-та мин.

През второто полувреме радомирци скочиха да изравняват и упражниха няколко опасни атаки. Това събуди избраниците на благоевградския наставник Красимир Трайков и те стигнаха до дузпа в 55-та мин. за спъване на В. Стоянов. Ат. Топалов вкара от бялата точка за 2:0, а 13 минути по-късно Григор Григоров засече в мрежата центриране от корнер - 3:0. До края се разписаха резервата Симеон Цурев и П. Карачоров, който оформи хеттрик с попадения от дузпа и далечен изстрел.

“ПЕРУН”: Сотиров, Тросков, Н. Георгиев, Тренчев, Ангелов, Карачоров, Топалов /59-Цурев/, Грънчаров /75-Александров/, Цветков /57-Владимиров/, Стоянов, Григоров.