“Перун” разгроми перничани с 4:1, Гонзо бележи в края

06 октомври 2009 00:18   2440 прочита

Футболистите на “Перун” разгромиха “Миньор 1919” с 4:1 пред около 350 зрители на стадиона в Кресна. Причина за отлива по трибуните бе започналият гроздобер, който е на особена почит в този край. Янкулов изведе домакините напред в 10-та мин. след асистенция на Стоянов. Малко по-късно Драчев получи разтежение, а докато чакаше да бъде сменен, успя да вказа за 2:0 в 14-та мин. Перничани върнаха един гол чрез Филипов в 27-та мин., но в ответната атака Янкулов бе спънат в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа. 6 минути след началото на второто полувреме удар на Филипов облиза гредата над резервата Махлелиев. Надеждите на “Миньор 1919” поне за равенство изпари в 80-та мин. Александър Стойчев-Гонзо, който напредна през центъра и с мощен шут направи 4:1.

Още за: ФК Перун   победа   ФК Миньор 1919   Още от: Спорт