Б. Кръстев
Б. Кръстев

Б. Кръстев

“Германея” стигна до точката с човек по-малко

Футболният тим на “Перун” не успя да пробие солидната защита на “Германея” в здравия мач между двата отбора, който завърши 0:0 в Сапарева баня. Гостите овладяха инициативата през първото полувреме и за дълги периоди се нанасяха в половината им, но трудно стигаха до чисти голови положения. Най-близо до откриването на резултата беше Петър Карачоров, чийто удар с глава се отби от напречната греда. 10 минути след началото на втората част Йордан Бояджиев получи втори жълт и автоматично червен картон. Въпреки численото неравенство, “Германея” заигра по-мотивирано и създаде няколко опасности пред опитния Лъчезар Сотиров.

Кресненци отговориха чрез нов изстрел с глава на П. Карачоров, който облиза рамката над Даниел Белчев. Доволен съм от спечелената точка, получи се мъжки сблъсък, странното е, че заиграхме по-мотивирано едва след като ни изгониха човек, заяви наставникът на домакините Борис Кръстев. Съперникът има най-добрата защита в групата и отличен вратар, което заедно с дефанзивната им тактика ни затрудни максимално. Направиха много фаулове, което допълнително попречи, но за това е отговорен реферът, обяви благоевградският старши треньор на “Перун” Красимир Трайков.

“ГЕРМАНЕЯ”: Белчев, Гьонов, Александров, Джоргов, Йорданов, Фурнаджиев, Стамболийски /80-Любенов/, Славков, Карачорски /71-Маргин/, Везенков /65-Шомев/, В. Георгиев.

“ПЕРУН”: Сотиров, Тросков, Тренчев, Ангелов, Н. Георгиев, Стоянов, Михайлов /68-Панев/, Цветков /53-Б. Костадинов/, Григоров, Карачоров, Грънчаров /73-Кюпов/.