Орлетата ветерани паднаха тежко в Кюстендил

27 август 2009 00:18   7956 прочита
Даниел Йорданов

Ветераните на “Пирин” /Бл/ загубиха от бившите футболисти на “Велбъжд” с 0:4 в Кюстендил и отпаднаха от държавното първенство. Съперниците не успяха да си отбележат гол през първото полувреме, което премина равностойно. Във вторите 40 минути домакините обаче устроиха истинско шоу за стотината зрители на стадион “Странджата”. В основата на категоричния успех бяха влезлите след почивката Иван Вергилов и Даниел Йорданов, част от чиято кариера премина и на ст. “Хр. Ботев” в Благоевград. Двете резерви внесоха свежест в играта на “Велбъжд” и резултатът не закъсня. В 48-та мин. Вергилов разтресе напречната греда на “Пирин”, а 7 минути по-късно след негов самостоятелен пробив и центриране Иван Иванов-Фантата отбеляза първото попадение в мача. Между 70-та и 75-та мин. кюстендилци забиха още три гола. Първо Стойне Илиев-Професора вкара в собствената врата при неуспешен опит да изчисти шут на Д. Йорданов, а после именно Д. Йорданов направи 4:0 след самостоятелен пробив и точно изпълнен пряк свободен удар. Водените от наставника на третодивизионния “Пирин” /Рз/ Иван Стойчев гости така и не успяха да загатнат за възможностите си. В следващата фаза от турнира “Велбъжд” играе с “Миньор” /Пк/ в Перник на 2 септември.

Още за: ветерани   загуба   ПФК Пирин   Още от: Спорт