Орлетата се изложиха срещу “Пирин” /ГД/, македонецът дебютира, шотландецът се контузи

18 юли 2009 00:10   8026 прочита
М. Газиев
М. Газиев

М. Газиев

Сформираната на пожар селекция на неврокопчани обърна благоевградчани, реферът гони двама

Орлетата поднесоха първия горчив хап на привържениците си за лятото със сутрешното поражение вчера 1:2 срещу втородивизионния “Пирин” /ГД/. Трите гола паднаха преди почивката, когато наставникът на благоевградчани Наджи Шенсой даде шанс на част от футболистите с малко игрови минути досега. Колегата му Йордан Боздански пък прави селекция на пожар след раздялата с 14 играчи от миналогодишния му състав. Даниел Младенов откри за елитния тим в 12-та мин, след като Димиров му върна топката от самата аутлиния. Едно от новите попълнения на неврокопчани Симеон Ганчев изравни в 28-та мин. с асистенцията на Георги Калайджиев, а 10-ина минути по-късно Калоян Зарчов се възползва от точен пас на младия Мустафа Шериф и за втори път матира вратаря Ганев. На отсрещната страна самоотвержените намеси на Абди Абдиков не позволиха да се стигне до промяна в резултата. С направените рокади и прогресивно настъпващата жега качеството на двубоя постепенно избледня, а на главния рефер Драган Стойков се наложи да бърка в джобчето с червения картон. В 50-та мин. дебютантът Мартин Газиев си изпроси второ официално предупреждение и отиде преждевремнно под душа. Последва го в 80-та мин. Боби Галчев, който наплю противников състезател. В отбора от областния център през вторите 45 минути се появи новопривлеченият македонец Оливер Георгиев, но шансовете на възнисичкия защитник да остане на ст. “Христо Ботев” са близки до нулата. Другият чуждестранен наемник Стивън Уиър от Шотландия се контузи предния ден и също е пътник, ако лекарите му назначат по-продължително лечение. Цял мач без смяна за победените изиграха капитанът Георги Георгиев и голмайсторът Младенов, а за победителите - Калайджиев, Катунчев и Шериф.

Още за: орлетата   ФК Пирин /ГД/   футбол   Още от: Спорт