Орлетата от набор ’93 изпуснаха “Левски”, дузпа подари победата на сините

25 август 2009 00:20   10038 прочита
Методи Стоянов

Скаутът М. Митев дойде в Рилци да следи изявите на вратаря на зелено-белите Бл. Стоянов

Орлетата от набор ’93 паднаха и във втория си мач от първенството на елитната юношеска група. След като загубиха на старта с 0:1 гостуването на “Локомотив” /Сф/, момчетата на Методи Стоянов отстъпиха на базата в село Рилци на връстниците си от “Левски” с 1:2. Дузпа в 70-та мин. подари победата на сините. Главният рефер от Сандански Мирослав Максимов посочи бялата точка за сблъсък на вратаря Бл. Стоянов с Бандаков, а 11-метровия наказателен удар вкара централният защитник на националната селекция в тази възраст Асен Георгиев. Пиринци превъзхождаха съперника си през цялото първо полувреме и логично поведоха в резултата. Аванса осигури Илиян Христов в 30-та мин. със самостоятелен пробив, изстрел от малък ъгъл и находчива добавка след намесата на стража Иванов. Столичани имаха късмета да върнат попадението в началните минути на втората част чрез Бандаков и се възползваха в максимална степен от психологическия бонус на ранния гол. Силен мач срещу бившите си съотборници в състава на Николай Митов изигра бранителят Илия Мунин, който премина на Герена през лятото. От трибуните в ролята на скаут изгледа срещата треньорът на вратарите на всички подрастващи формации на България Мирослав Митев, който следеше изявите в рамката на зелено-белите на Бл. Стоянов. Сред няколкото десетки зрители на стадиона не бе забелязан нито един от висшите клубни началници, които очевидно бяха счели, че заради мач на юношите не си заслужава да си развалят рахатлъка в неделната привечер.

Още за: орлетата   юноши   загуба   Още от: Спорт