17 юли 2009 00:06   6269 прочита
Юли Попев
Юли Попев

Юли Попев

Орлетата извъртяха 1:1 с новака “Монтана” в дебютния мач на шотландеца Стивън Уиър. Левичарят се понрави с желанието за игра и ако тази сутрин се представи на ниво срещу неврокопчани, ще удължи престоя си в тима на Наджи Шенсой. Другият новопристигнал Оливер Георгиев не се съблече по екип, но ще го направи днес преди обяд. Пиринци превъзхождаха съперника до почивката благодарение активността на халфовете си и най-вече на Драги Коцев. Македонският полузащитник на няколко пъти създаде изгодни голови ситуации, които обаче бяха пропилени от нападателния дует К. Стоянов-Уиър. Вместо тях се разписа левият защитник Юли Попев в 25-та мин., когато при опит да центрира топката със странна парабола се озова в мрежата пред невярвящия поглед на вратаря Цонков. През второто полувреме монтанчани масирано тръгнаха да изравняват, а благоевградчани отговаряха с контраатаки. При една от тях в 65-та мин. Младенов се озова на празна врата, но Кондев не успя да му подаде точно и изгодната възможност бе пропусната. Две минути след това дошлият от “Левски” Мирослав Иванов-Деко наказа моментно разсейване на четворката бранители в зелено-бяло, които играха без смяна.

Още за: ПФК Пирин   Ст. Уиър   дебют   Още от: Спорт