Орлетата на финал под Хисарлъка срещу симитличани

20 май 2010 00:20   10479 прочита
Димитър Воденичаров

С 4:0 експерименталният състав на Ст. Грозданов задълбочи комплекса “Пирин” за монтанчани

Орлетата се класираха на финала за Черешовата купа в Кюстендил след разгромна победа с 4:0 срещу “Монтана”. В решителния сблъсък за лъвския пай от наградния фонд 500 кг от вкусния плод днес в 18.30 ч. на стадион “Осогово” благоевградчани срещат съседите от Симитли, които почти толкова убедително - 4:1, биха другия полуфинал пернишкия “Миньор” и го пратиха в двубоя за 3-то място в 16.30 ч.

Експерименталната формация на Стефан Грозданов задълбочи комплекса “Пирин” за монтанчани, които в редовния сезон отнесоха 5 гола в двата шампионатни мача със зелено-белите и още 5 при дублиращите състави. Пловдивският кадър Христо Сталев дебютира в стартовите 11, но не впечатли с изявите си и още на почивката бе въдворен на пейката. Второто попълнение на проби Димитър Чечев игра в последните 30 минути, но и при него притеснението взе връх. Завърналият се от “Банско” Веско Стойков се запомни с няколко от фирмените си пробиви по фланга.

Другият възвращенец Андрей Стоев единствен от квартета новодошли остана на терена през всичките 90 минути и заслужи висока оценка за представянето си. Окончателно становище за бъдещето на четиримата в “Пирин” треньорският щаб ще вземе след днешния финал. Костадин Кацимерски изработи дузпа в 30-та мин. и Диян Молдованов откри от бялата точка. Орлетата предрешиха окончателно изхода до края на полувремето. В 40-та мин. от фаул и в 45-та мин. с летящ плонж се разписа Димитър Воденичаров, между двете му попадения Георги Иванов засече в собствената мрежа остро центриране на Тодор Симов.

През втората част гостите направиха плахи опити да променят развоя на събитията, но защитата и вратарят Веско Ганев не позволиха да се стигне до неприятности. В 65-та мин. червен картон получи Личков. На мястото му обаче влезе негов съотборник и тимът продължи с 11 души по силата на разкрепостения регламент на турнира.

“ПИРИН”: Ганев, Якимов, Митревски, Стоев, Молдованов, Кацимерски, Сталев, Сандански, Стойков, Воденичаров, Симов /Коцев, Златковски, Чечев, Д. Михов, Стоянов/.

“МОНТАНА”: Бахтарлиев, Бойчев, Г. Иванов, Й. Георгиев, Трифонов, Мечев, Личков, М. Петров, Хасан, Илиев, Димитров /В. Георгиев, Жеков, Св. Кондев, Харлов/.

Още за: ПФК Пирин   победа   ПФК Монтана   Още от: Спорт