ОбС в Кресна делегира права на кмета да търси спонсори за футбола

Общинският съвет в Кресна делегира права на кмета инж. Илиян Кръстев в срок от няколко седмици да намери спонсори за футбола измежду фирмите и други институции, изпълняващи обществени поръчки в района или стопанисващи вецове и други обекти. Осигуряването на достатъчно средства за издръжката на местния ФК "Перун", който се завърна в Югозападната "В" група, отне голяма част от заседателното време на редовната сесия на кресненския парламент. Пред народните избраници председателят на УС на клуба Валентин Драчев отчете разходването на парите, получени от общината от началото на годината. Сумата е в размер на 6000 лева. Отборът е ползвал и други екстри като безплатното използване на стадиона и сградната база, както и поддръжката им. Към това се прибавя и използваната вода от общинското дружество "ВиК" за поливане на тревното покривине, с което разходите гонят цифрата 30 000 лв.
Съветниците бяха категорични, че е невъзможно отпускането на допълнителни пари извън заложените за спорт в бюджета за годината, което насочи дебатите към частното спонсорство. Отношение по проблема взеха Валентин Стоичков, Виктор Ташев, Радослав Николов, Васил Десподов. Дадени бяха ценни напътствия на кмета Кръстев за посредническата му мисия сред потенциалните спомоществователи, за което управникът трябва да даде отчет в най-скоро време.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.