Новакът “Септември” в наказателна акция срещу елитния “Локомотив” /Пд/ в адската жега

27 юли 2009 00:20   8607 прочита
Сп. Стоименов

Симитличани записаха трета победа от 5 мача, одобриха орлето Вл. Шумантов

Новакът в Западната “Б” група “Септември” /Сим/ хвърли в еуфория привържениците си с гръмкото 2:0 срещу “Локомотив” /Пд/ на своя стадион. Избраниците на Спас Стоименов записаха в адската жега третата си победа в изиграните досега 5 мача, а головата суша за смърфовете продължава вече 270 минути. Тоталният крах за пловдивското “Юве” по терените в Пиринско се допълва от предните поражения с 0:3 от “Банско” и 0:1 от “Вихрен”. Тимът от Лаута напусна временно лагера си в Банско в жест на уважение към шампиона от 2004 г. и настоящ изпълнителен директор на домакините Методи Стойнев. Треньорският щаб на победителите одобри окончателно ненужния на орлетата Владислав Шумантов и картотекирането му за новия сезон изглежда гарантирано. Септемврийци вкараха две от трите си по-сериозни положения, докато съперникът им допусна половин дузина пропуски, в т.ч. и греда на Джилио. Още във 2-та мин. Тихомир Костурков простреля мрежата на Акалски, след като Цветан Николов настигна една топка на аутлинията и я върна към съотборника си. Последваха няколко добри намеси на вратаря Иван Църваришки, преди двата отбора да се оттеглят на почивка.