Новаците от Симитли рухнаха в края заради зле построена стена, вратарят Църваришки и Витанов най-добри

16 юли 2009 00:08   24917 прочита
Иван Църваришки

Новакът в Западната “Б” група “Септември” /Сим/ допусна нелепа загуба 0:1 от елитния “Миньор” /Пк/ в първия спаринг от лятната си подготовка. Единствения гол на терена в комплекс “Пири” край Банско падна в 83-та мин. след прецизно изпълнен фаул от Пламен Крумов, улеснен от зле построената стена. Жълто-черните очаквано доминираха през по-голямата част от двубоя, бившите пиринци Костадин Марков и Атанас Николов удариха по една греда, а най-много похвали от треньора Тони Велков получи изпуснатият от орлетата Любомир Витанов. Неврокопчанинът беше в основата на всичко хубаво, сътворено от перничани, преди да започнат масовите смени. На отсрещната страна със стабилните си изяви се открои вратарят Иван Църваришки, който успя да поправи всички грешки до почивката на паникьосаната на моменти отбрана пред себе си. Най-чистото положение в пеналта на “миньорите” пропиля дебютантът от “Малеш” Цветан Николов в 32-та мин., когато излезе сам срещу стража Иванов, но се засуети и позволи на защитник да го блокира и да предотврати опасността. Първи минути с екипа на симитличани записаха и Лясков, Младенов, Колушев, Новоселски. Наставникът Спас Стоименов извади за второто полувреме изцяло подменена единайсеторка. С тази контрола стартира маратонът от 4 мача за 5 дни на “Септември”. На “Миньор” пък предстои още една проверка утре сутринта срещу “Вихрен”, след което отборът заминава на турне в Словения.