Неврокопчани изпуснаха втора дузпа за 2 седмици и победата в Ботевград

12 април 2010 00:18   7655 прочита
А. Юсев
А. Юсев

А. Юсев

“Пирин” /ГД/ завърши 1:1 с “Балкан” в Ботевград, но повече от футболния отбор на домакините трябва да съжалява за пропусната победа. Местните фенове напразно скочиха на крака в 26-та мин., когато екснационалът Мариян Христов нацели гредата над Ангел Юсев. Четвърт час по-късно Радослав Анев вкара куриозен гол. Той опита центриране в близост до тъчлинията и прати топката в далечния ъгъл на вратаря Стоян Симеонов. В 48-та мин. бившият играч на неврокопчани Цветелин Ралчовски изведе с далечен пас Димитър Кръстев, който възстанови равенството.

Ботевградчани тръгнаха да вкарват още, но Юсев ги отказа с няколко отлични спасявания. Опасна контра на Анев бе спряна непозволено в големия пеналт и главният рефер Бисер Никифоров отсъди дузпа. Марио Метушев обаче не успя да увенчае силната си игра с попадение и пропусна от бялата точка в 68-та мин. По-късно таранът от Абланица елиминира защитник и изскочи сам срещу Симеонов, който пак опази мрежата си. До края добри голови шансове пропиляха Анев и Мустафа Шериф, а Юсев отрази мощни удари на Ралчовски и Станислав Иванов. В 89-та мин. шут от движение на Д. Кръстев близна рамката на гостите.

Липсва ни майсторство в завършващата фаза, затова вкарахме само едно от 8 чисти положения. Победата ни прилягаше повече, играхме като отбор. За съжаление пропускаме втора дузпа за 2 седмици, но никой не вини Метушев. Извадих по-рано трима от най-опитните, за да им дам малка почивка преди важните поредни домакинства, които ни очакват, заяви треньорът Красимир Трайков.

“ПИРИН” /ГД/: Юсев, Калайджиев /52-Шериф/, Анев, Кръстев, Близнаков /65-Моллов/, Мачков, Тафров, Самокишев, Лапантов, Илиев, Метушев /80-Шишков/.