Най-малките плувци на “Пирин” вдигнаха държавната вицешампионска купа

15 юни 2010 00:20   5999 прочита
Радостта на вицешампионите

Благоевградският “GD Sport” трети в отборното при момичетата, 3 медала за домакините от “Вихрен”

Най-малките плувци на “Пирин” /Бл/ вдигнаха купата за комплексни вицешампиони на държавното лично отборно първенство за деца “Златна рибка” /до 10 г./, което се проведе в Сандански. С второ място при момичетата и трето сред момчетата, благоевградчани събраха 814 точки и пропуснаха пред себе си само пловдивския “Младост ’91" /1028 т./. Шести е “GD Sport” /Бл/ с 384 т., който дължи постижението предимно на своите дами, а “Вихрен” /346/ - осми.

Виктор Миланов от пиринци спечели златен медал на 50 м бруст и сребърни на 50 гръб и 200 съчетано, Христина Андонова взе бронз на 50 бруст. В. Миланов /2:59,53 мин./ подобри стария национален рекорд до 10 г., но това направи и първенецът на 200 съч. Петър Божилов от “Дамини”, който спря хронометрите на 2:57,98 мин. Титла на 4х50 съч. и трето място на 4х50 свободен стил заслужи щафетата, съставена от Валери Десподов, Виктор Миланов, Димитър Илиев и Георги Цурев. Втори на 4х50 съч. финишира квартетът Христина Андонова, Валентина Бухова, Виктория Андонова, Ейма Георгиева. Сребро на 50 бътерфлай и бронз на 50 бруст заслужи Невена Царевска от “GD Sport”. Тя и нейните съекипнички Дамяна Боянска, Кристина Павлова и Василена Иванова завършиха непосредствено зад победителките на 4х50 св. стил.

Санданчаните Кристиян Янков и Христо Наков се класираха съответно втори и трети в най-многолюдната дисциплина в турнира - 50 м св. стил, където плуваха 213 малчугани. По-късно Хр. Наков се обкичи с бронз и на 50 бруст. В първата за сезона проява от държавния календар на открито участваха над 400 деца от 32 клуба.

Още за: плуване   деца   първенство   Още от: Спорт