“Марек” отнесе каварненци за час и оглави класирането

08 ноември 2010 00:16   2097 прочита
Найден Найденов

В неравностоен сблъсък, продължил само около 1 час, “Марек Юнион Ивкони” отнесе новака “Калиакра” в сообствената му зала с 3:0 /25:19, 25:14, 25:14/ във втория кръг на националната суперлига. Домакините поддържаха някаква интрига само в началните минути на мача, когато резултатът вървеше точка за точка до 7:7. Няколко последователни блокади и добри посрещания увеличиха разликата, а мощните атаки на хората на Найден Найденов окончателно прекършиха съпротивата на каварненци. Вторият и третият гейм бяха затворени на 14, с по 11 т. от победителите се отличиха Минчо Минчев и Тодор Вълчев.

Най-ярко изразено беше превъзходството на марекчани в блокадите, 12 от които бяха точкови. За сравнение по този показател играчите на “Калиакра” записаха едва 4 успешни отигравания. С разгромната победа тимът от града на барикадите оглави таблицата с 6 т. и 6:0 геймова разлика, с колкото са вторият “Арда” и третият “Пирин Балканстрой”, но с по-нисък коефициент на полезно действие. Големият фаворит за титлата ЦСКА е четвърти също с 6 т., но с гейм пасив след 3:1 срещу “Лукойл Нефтохимик”.

Още за: волейбол   победа   Н. Найденов   Още от: Спорт