“Марек” и “Септември” приспаха феновете с абсурден мач, нападател пази на вратата

30 ноември 2009 00:16   5345 прочита
Ив. Църваришки

Гостите от Симитли опитаха само един удар към дупнишкия страж

“Марек” победи с минималното 1:0 “Септември” /Сим/ в така нареченото регионално дерби на Западната “Б4 група. То обаче не се получи, тъй като двубоят бе толкова скучен и безличен, че около 500 зрители на стадион “Бончук” почти изпаднаха в сънливо състояние и част от тях използваха 90-те минути повече за припичане на ноемврийското слънце, отколкото да се наслаждават на изявите на двата отбора.

“Марек” откри резултата в 22-та мин. след центриране на Тричков и удар на Валентинов. След това домакините изпаднаха в летаргия, а гостите така и не излязоха от нея, като отправиха един-единствен шут по посока на вратата на “Марек” чак в 64-та мин. от пряк свободен удар на около 30 метра. Срещата ще се запомни с вратарските неволи на “Септември”. Първо започналият като титуляр Църваришки бе заменен на полувремето от Сотиров. Резервата обаче извърши нарушение срещу Захари Кръстев в 76-та мин. и получи директен червен картон.