“Марек” даде гейм на монтанчани за купата и чака на полуфиналите разложани

25 март 2011 00:16   1887 прочита
Н. Найденов
Н. Найденов

Н. Найденов

Отборът на “Марек” стана първият полуфиналист за волейболната купа на България, след като отстрани като гост “Монтана” с 3:1 /17:25, 26:24, 25:22, 26:24/. Мачът тръгна зле за дупничани, които не успяха да намерят противодействие срещу доброто посрещане и здравата блокада на съперника. От своя страна, домакините обезвредиха топреализатора Тодор Вълчев и убедително затвориха първия гейм. Хората на Северин Димитров поведоха и в началото на втората част, после момчетата на Найден Найденов стигнаха до обрата, преди драматичното равенство 23:23 и брейкточката, спечелена след ас на Георги Елчинов.

Постепенно от летаргията излезе Т. Вълчев, който заби последната точка в третия гейм. Четвъртият беше копие на втория с интрига до 23:23 и триумф на състава от града на барикадите. В другата играна среща от 1/4 финалите “Лукойл Нефтохимик” се справи с 1:3 с аутсайдера в първенството УНСС. Снощи след редакционното приключване на броя на вестника завърши сблъсъкът между “Черно море” и “Пирин-Балканстрой”, победителят от който по волята на тегления вчера жребий се изправя срещу “Марек” във финалната четворка. Днес ЦСКА и “Левски” излъчват противника на “Лукойл”. Полуфиналните сблъсъци в столичната зала “Христо Ботев” са в понеделник, носителят на трофей ще бъде определен на следващия ден.

Още за: "Марек"   победа   "Монтана"   Още от: Спорт