Литекс размаза Пирин ГД с 5-0



Отборът на Литекс буквално размаза Пирин (Гоце Делчев) с нападателна игра, но успя да бие само с 5-0. Клетите новаци в елита, които иначе в класирането са плътно до момчетата на Стоичков, не успяха да се противопоставят на развихрилите се домакини и само чудесата от храброст на вратаря им Абди Абдиков спасиха тима от невиждан резил.
Оранжевите изпуснаха двуцифрен разгром.Те вкараха само 5 гола, но изтърваха поне още 10.В актива си освен попаденията, ловчанлии записаха и 2 греди, изпусната дузпа и още половин дузина положения, повечето от които стражът Абдиков с чудеса от храброст спаси.
Наставникът Христо Стоичков бе принуден да направи някои корекции в основния си състав, продиктувани от отсъствието на Йеленкович и Страхил Попов, които пропуснаха мача заради травми. Шанс за изява бе даден на 19 годишния Антон Недялков, в офанзивния вал се появи и бързоногият Момчил Цветанов.
В 17-та минута домакините с многоходова атака, подета от Георги Миланов , елиминираха отбраната на Пирин, но озовалият се на стрелкова позиция Славчев стреля над гредата.Четвърт час по-късно ловчанлии можеха да открият резултата, но Исмаил Иса направи непростим пропуск. Озовал се сам на празна врата, нападателят подцени ситуацията и вместо да кара гол, би слабо и ударът му мина до гредата.
Устремът на оранжевите все пак бе възнаграден и в рамките на две минути Литекс матираха гостите. В 36-та минута Армандо Ваюши нахлу от дясно и технично вкара по диагонала за 1-0, а в следващата атака Иса се реваншира и с майсторски удар покачи след асистенция на Недялков. После Цветанов пък нямаше късмет да се разпише и от точката на дузпата с десния крак нацели напречната греда. В даденото от съдията продължение на първото полувреме Иса направи нов сериозен пропуск. Той бе изведен от Цветанов сам срещу Абдиков, но стражът спаси сигурно попадение.
След почивката Литекс не спря да атакува и ситуациите изобилстваха пред вратата на Пирин. След като пропусна още едно положение, Иса не сбърка в 52-та минута и направи преднината класическа , засичайки с глава центриране на Цветанов за 3-0.В 62-та минута близо до попадение беше и националът Г.Миланов, но техничният му шут мина на сантиметри от страничната греда.
В 72-та минута малшансът за оранжевите продължи.Реферът отсъди дузпа за игра с ръка на бранител на гостите в пенала, с изпълнението на която се нагърби Георги Миланов. Голмайсторът на тима тази есен би добре в ъгъла, но Абдиков с нероятен рефлекс спаси.
В последните десетина минути на срещата пред вратата на Пирин вреше и кипеше.Защитникът Илия Миланов нацели страничния стълб, а влезлият като резерва Галин Иванов се оказа най-съобразителен в наказателното поле в 84-та минута и покачи на 4-0. След това той проби по десния фланг и отлично асистира на друга резерва- Герасим Заков, който с лекота оформи крайното 5-0.
Лъчо Петров
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.