КК „Цанев“-Благоевград отново стана шампион на най-мащабния международен турнир по карате у нас "София Оупън"

15 май 2023 17:29   26471 прочита

Над 1200 състезатели от 76 клуба от 14 страни участваха в юбилейното десето издание на международния турнир по карате "София Оупън – Купа на президента на Република България“.

Броят на бойците във всички възрастови групи е рекорден в историята, а между тях са редица световни и европейски шампиони и медалисти. Най-значимото състезание по карате в България се организира от СК Цанев с партньорството на БНФК, Президентството на Република България и Фондация "София - европейска столица на спорта".

Министърът на спорта Весела Лечева откри състезанието в столичната зала "Асикс Арена".

За трета година турнирът по карате "София Оупън" е част от инициативата "Спортувай с Президента" за насърчаване на физическата активност на българските деца чрез извънучилищни спортни занимания и алтернативни форми за физическо възпитание.

Сред невероятна конкуренция, много емоции, най-силният екип от треньори, родители, доброволци и организатори - карате клуб  Цанев Благоевград успя да завоюва 1 златен, 1 сребърен и 1 бронзов медал.

Сенсей Венцислав Дуев и сенсей Кристиян Гаврилов изведоха на татамито 14 бойци

1.         Адриан Стоев в 10та кумите индивидуално

2.         Хана Иванова Кошутарскав 10та кумите индивидуално

3.         Кристиян Ивайлов Тачов - в 10та кумите индивидуално

4.         Габриел  Делийски - в 10та кумите индивидуално

5.         Велина Пламенова Стоименова – 3та ката отборно, 5та ката индивидуално, в 10та кумите индивидуално, в 10та кумите отборно

6.         Димитър Сукалински- в 10та кумите индивидуално

7.         Дария Венциславова Дуева  – 3та ката отборно, в 10та кумите индивидуално, в 10та кумите отборно

8.         Мариана  Георгиева Герасимова- 2ра макевара, 3та ката отборно, в 10та ката индивидуално, в 10та кумите отборно