Камило Плачи и кметът Ат. Камбитов се насладиха на 4-та победа на "Детелините"

24 ноември 2012 18:38   2972 прочита


Пирин Хайстер-ЛТУ (Благоевград) надигра Миньор (Перник) с 3:1 (27:25, 25:20, 21:25, 25:19) в мач от шести кръг на Висшата лига при мъжете.

Домакините от Благоевград водеха в резултата до средата на първи гейм, но гостите от Перник дръпнаха с три точки аванс и нажежиха атмосферата в зала Скаптопара. Играчите на Пирин Хайстер-ЛТУ успяха да изравнят при 24:24 и с повече опит и концентрация взеха гейма с 27:25.

Миньор тръгна добре във втората част и водеше до 14:12. Ентусиазираната публика обаче вдигна отбора на домакините. Така момчетата на треньора Христо Илиев наваксаха изоставането и дори поведоха с четири точки при 20:16. Последва поредица от грешки на младия тим от Перник, за да се стигне до 25:20.

Въпреки мощната подкрепа на публиката гостите от Миньор се съживиха в третия гейм и успяха да го вземат с 25:21. Но силите им стигнаха дотук. В последната част играчите на Пирин Хайстер-ЛТУ не позволиха да ги изненадат и спечелиха мача пред погледа на националния селекционер Камило Плачи, който седеше до кмета на Благоевград Атанас Камбитов.

За домакините се отличиха играещите на позиция 4 Георги Рандев и Николай Хаджииванов.


Още за: Пирин Хайстер   победа   миньор   Още от: Спорт

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар