Футболистите на “Места” отнесоха шестица в зимната перла на Гърция от славния някога “Докса”

29 юли 2009 00:18   7721 прочита
Стефан Караянев

Третодивизионният “Места” записа катастрофално поражение 0:6 при гостуването си на “Докса” /Драма/ на стадиона в зимната перла на Гърция Волакас. Символичните домакини, които са със статута на един от най-старите клубове в южната ни съседка, откриха с гол от съблекалнята на Ангос. След това получиха подарък от съдията дузпа в 17-та мин. и авторът на първото попадение отново не сгреши. Броени минути по-късно се разписа Трелопулос, а в края на полувремето Ангос оформи хеттрика си. Извършените смени след почивката от наставника Стефан Караянев не нарушиха статуквото на терена и вратарят на съперниците продължи да скучае. В отсрещната мрежа пък влязоха още два гола - в 71-та мин. вкара Трукалас, в 83-та точен бе единият от тримата чужденци в състава - испанецът Гонзалес. Другите двама са сенегалецът Енду, участник в националния отбор на своята страна на Мундиал-2006", и бразилецът с култовото име Робиньо. Около 1300 гръцки и 200 български фенове създадоха латиноатмосфера на спаринга. Най-често повтаряният рефрен в песните на агитката от Драма беше: “15 години чакаме този миг”.