Два сребърни медала за боксов клуб Пирин на държавното в Петрич

15 април 2018 09:51   5982 прочита

Състезателите на боксов клуб Пирин спечелиха два сребърни медала ба държавното лично отборно първенство по бокс в спортната зала на град Петрич. Турнирът е валиден и за купа България.

В кат. до 60 кг. Емануил Богоев загуби финала, като отстъпи на Кирил Русинов от ЦСКА. Националът Русинов не даде шанс на Емануил и го отказа още в първия рунд.

В кат. до 91 кг. неговият съотборник Трайчо Илиев не се качи на ринга срещу Георги Манов от НСА и трябваше да се задоволи с второто място.

Наставникът на двамата отец Андон Шавулев остана доволен от представянето им на ринга. Първи места заслужиха при най- тежките Петър Белберов, в кат. до 64 кг. Христо Златев НСА, Николай Коев с кат. до 69 кг. Георги Донков от Лаута и Пламен Петков от клуб Чарда.